KONST / Litografier / Färglitografi 15026157
*
nr 1502 6157
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Utsikt mot trädgård. Signerad, färglitografi, daterad 1981. Numrerad 330/410. Bildmått: 36x36 cm, yttermått inklusive ram: 51x46 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2022
kl 18:26:43
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt mot trädgård
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
nr 1502 6157
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Utsikt mot trädgård. Signerad, färglitografi, daterad 1981. Numrerad 330/410. Bildmått: 36x36 cm, yttermått inklusive ram: 51x46 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2022 |
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt mot trädgård
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22